Ten Devin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Ten Devin Manga és Tetsuda Midori hivatalos fóruma.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Vélemények a Mangáról

Go down 
+15
Yodi
Takashi
Sougi-chan
Akhy
YoruShi Nao
blindwolf
bonzsor
tbence
Hikari-chan
Naki
Holci
AryGi
Icuka Magacuki
Midori
tammtamm
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Sougi-chan

Sougi-chan


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 07.
Age : 28
Tartózkodási hely : Budapest

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 1:03 pm

YAY!!!!! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://istory.mlap.hu
Yodi

Yodi


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jan. 22.
Age : 27

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Jan. 22, 2011 12:39 pm

Sziasztok!
Hát én még nem olvastam a Ten Devin mangát.Gondolkodom még rajta.A színes rajzok amik a ten devin kezdőlapon vannak naon tetszenek.Látni lehet hogy festékkel is dolgozol,de szerintem azokban van Copic Filc is.A manga biztos nagyon jó,de ahogy a bemutatot néztem szerintem jobban dolgozd ki látszik,hogy siettél de ennek ellenére jó a sztori.
Vissza az elejére Go down
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Jan. 22, 2011 4:25 pm

A színes rajzok mind Copic-al készülnek. A borítókba bele is pusztult néhány Very Happy
Az első manga nem lett elsietve, több mint egy évig készült. Rengeteget fejlődtem mire a végére értem, és még most is. Mondták hogy kevés a háttér, és kicsit jobban kell figyelni az arányokra. Ezt én meg is fogadtam, és a második kötet ennek alapján fog elkészülni. Cool cat Very Happy
Vissza az elejére Go down
Takeda Miroku




Hozzászólások száma : 8
Join date : 2010. Dec. 04.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jan. 30, 2011 11:40 pm

Kölcsönadtam a Ten Devin egy haveromnak másnap hozta is vissza és a következőt mondta:" Nagyon király meg minden de azért egy-két szexjelenet jót tett volna neki ." És megígértem neki hogy majd megkérdezem hogy a 2. kötetben lesz-e. Van egy olyan sejtésem hogy nem de az ígéret szép szó ha betartják úgy jó. Szal lesz benne szex vagy nem? Megj. sztem így is marha király a Ten Devin
Vissza az elejére Go down
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Jan. 31, 2011 12:22 am

Very Happy Very Happy Very Happy
Hát azt kell mondanom nem lesz. Marad ez a stílus, mert sok a fiatal rajongó, és az már amúgy sem az én műfajom.
De fiúk kedvéért lesz a mangában egy-két fürdőruhás csaj, és persze lányoknak sem marad el az izmos férfi felsőtest. Wink Cool Very Happy
Vissza az elejére Go down
Takeda Miroku




Hozzászólások száma : 8
Join date : 2010. Dec. 04.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Jan. 31, 2011 9:59 pm

Én beérem azzal is! de a haverom na mindegy majd mondom neki hogy vegyen hentai-t.
Vissza az elejére Go down
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Jan. 31, 2011 10:26 pm

Very Happy Laughing Very Happy
Neki készítünk egy Ten Devin bővített kiadást. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Shiro

Shiro


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Apr. 02.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Ápr. 02, 2011 10:26 pm

Szia Midori!
Én vagyok az a friúcska Debrecenből az oszake-ről. Tök jó a mangád, nagyon tetszik a story és a rajzok is. 2 nagy hia van benne (számomra). Ha már magyar manga akkor kiírhattad volna a rendes neved a borítóra, és a végére nem készítettél egy oldalas mini manga szösszenetet amiben lerajzoltad volna hogy mik történtek a kiadáskor vagy valami ilyesmi Sad de enek ellenében is NAGYON KIIIIIRRRRÁÁÁÁLLLLYYYYY!
És nekem is dedikált példányom van és remélem mindegyik dedikált lesz amit megveszek. És azt is szeretném hogy midnen Oszake-ra gyere hogy aláírd az enyémet is... Razz
Vissza az elejére Go down
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 04, 2011 9:21 pm

Szia,
Emlékszem rád. Smile
Örülök hogy teszik. Kérdéseidre a válaszom pedig: Szerettem volna egy írói álnevet, ez nem újdonság, japánban is így van. Kitaláltam mert a nevem túl gyakori. Pl, a mondoban megjelent a Ten Devin, és pár oldallal hátrébb volt egy rajz,alatta a rajzoló neve. És ugyanaz volt a neve mint nekem. Ezért az álnév. Smile De ettől függetlenül a könyv tartalmazza a valódit is. ÉS azért nem került be egyéb oldal a végére, mert minél több az oldalszám, a könyv elkészítése is drágább.
cat Smile cat
Vissza az elejére Go down
Kat3

Kat3


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Jul. 22.
Age : 34

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 12:09 am

Szia Midori!

Olvasgattam a fórumot, és örülök, hogy ilyen sikered lett ezzel a mangával. Én ugyan nem vettem meg (sajna anyagiak), de kölcsönkértem, mert nagyon érdekelt. Így el is olvastam, bár a téma nem vonzott egyáltalán (és most se vonz különösebben), csak tudni akartam miről van szó, meg hát mégis magyar rajzos, és megadom a tiszteltet a kollégának.

Első ránézésre egy nagyon szép, igényes kiadás, nyomdailag is nagyon jó. gratulálok a nyomdának, és hogy sikerült őket megtalálni. A borító is nagyon tetszik, meg fogja az embert. Látom, copicot használsz! És tudod is használni (noha kell még gyakorolni, de kifejezetten jól használod!). Fogtam már én is copicot, tudom milyen gyötrelem tud lenni a vele való rajzolás, főleg, hogy javítani szinte lehetetlen, jól meg kell tervezni minden mozzanatot.

A sztori. Hááát, nem igazán értem még így az elolvasás után sem, hogy igazándiból mi a lényeg, de úgy gondolom a következő kötetekből áll majd össze a kép! Mint mondtam, nem különösebben érdekel a téma, de odafigyeltem, és nem rossz, sőt. Arra figyelj, hogy a történetvezetésben ne ugrálj az időben, próbáld kicsit jobban bevonni az olvasót, hogy mi is történik éppen. Néhol azt éreztem, hogy sietsz, néhol meg túl lassú volt.

Grafika. Na igazából erről akartam igazán szót ejteni. Látszik, hogy rengeteget dolgoztál vele, szépek, kellemesek az effektek, nagyon hozzáértő. De mióta rajzolsz mangát/animét? Vagy egyáltalán mióta rajzolsz? Picit az jön le a stílusodból, hogy eddig, ha rajzoltál is, nem keleti vonalon dolgoztál.
Arra figyelj a grafikánál, hogy rengeteg, és durva torzulások fordulnak elő a mangádban. Leginkább az anatómiával vannak gondok, legalábbis a testrészek torzulnak, legtöbbször, és legdurvábban az arcok.
Előttem is mondták már a hátteret, igen, arra is valóban figyelj!

De hogy ne csak rosszat mondjak (de igyekeztem nem túl csípősen fogalmazni): a kivitelezés szép, remek, igényes, megfogja az olvasót, felkelti az érdeklődést, a borítót megintcsak meg kell dícsérnem, nekem személy szerint tényleg megakadt rajta a szemem.
Van egy másik magyar "manga", az Angel Light, na azzal együtt kaptam kölcsön, hát... össze sem hasonlítható a kettő. Ég és föld, a Te javadra. Smile

Kíváncsian várom a következő kötetet is!

Üdvözlettel:
Kat3

Vissza az elejére Go down
http://www.wix.com/nekaf9/blackfridayrule
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 1:41 pm

Szia!

Köszönöm a kritikádat, noha egy kicsit elkéstél vele, ezekről - habár kevésbé élesen - már mind esett szó itt a fórumon. Meg is fogadtam őket, ennek szellemében készül a második kötet, és ez az oka annak is, hogy kicsit tovább tart elkészítenem, mint azt korábban ígértem. Nincs persze ebben semmi meglepő, míg más rajzolók csapatnyi embereket dolgoztatva készítenek el egy mangát/képregényt, én egyedül dolgozom rajta. Ezt nem védekezésül mondom, csak az emberek hajlamosak megfeledkezni arról, hogy nem igazán hasonlítható össze kettő és kétszáz oldalnyi manga megrajzolása. Két oldalt bárki összedob egy esős vasárnapon, egy köteteken átívelő történettel megrajzolt, több száz oldalas manga, na, az megint egy más kategória Wink

Illusztrálandó, legyen akkor ez a Ten Devin második kötetének első hivatalos képelőzetese Smile
Vélemények a Mangáról - Page 2 Tendevin2p049

Én nagyon szeretek copiccal rajzolni, szerintem egyáltalán nem gyötrelmes, igaz, hozzá kell szokni, nem olyan egyszerű.
Nem baj, hogy nem állt össze a teljes kép, miután ez csak az első kötet volt, nem derülhetett ki minden Smile

Te miket rajzolsz? Szívesen megénézném én is a műveidet, ha megdobnál egy linkkel Smile

Midori
Vissza az elejére Go down
Kat3

Kat3


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Jul. 22.
Age : 34

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 2:19 pm

Szia!

Tudom, hogy egyedül rajzolsz, én is, és tudom, milyen nehéz. Mondjuk most így nyáron jó, mert (megint) nem találtam munkát, és rengeteg időm van pl. rajzolásra, átlag napi 6 órát rajzolok folyamatosan (kb 3 oldalért), de ezen a héten 9 órában nyomtam. xD
Igen, ezen az oldalon már tényleg sok fejlődés látszik, szépen letisztult minden, a háttér is nagyon jó, remekül elhelyezted a karaktereket a térben! Kíváncsian várom a 2. kötetet. Smile
Hát sajnos elkéstem a kritikával, de úgy nem akartam mondani semmit, amíg a kezemben nem tartottam, és el nem olvastam. Sajna erre meg csak most került sor.

Igen, a többkötetesség miatt gondoltam, hogy sokminden ki fog még derülni, de hát ez a lényege a többkötetes mangának. Hány kötetesre tervezed amúgy? Smile Csodállak azért, hogy köteteken át dolgozol, nekem ez nem megy. Smile Túl sok ötletem van, és szeretném a legtöbbet megvalósítani, ezért nem szeretek túl sok ideig egy témán dolgozni. Ezért általában 1-2 kötetesek a képregényeim.

Akkor adok ide neked egy linket, bár én nem vagyok profi, és nincsenek meg az eszközeim és az érzékem a digitális rajzoláshoz (egérrel próbálkoztam, nem is lett rossz állítólag, de én nagyon nem voltam vele elégedett, így a digitállal hamar felhagytam). Ezért főleg tradícionálisban rajzolok, bár elvétve fellelhető tőlem 1-2 digitális munka is... Smile Sajnos tablet híján az összes egérrel készült. Na, elég a szócséplésből, itt a link x,D --> http://kat3ryne.deviantart.com/gallery/ (van itt minden, mint a búcsúban... :,D )

Aktuális munkám, amin dolgozgatok most: http://kat3ryne.deviantart.com/gallery/28337266
Ez egy kb 300 oldalasra van tervezve.

Apropó Deviantart, neked van itt profilod?
Vissza az elejére Go down
http://www.wix.com/nekaf9/blackfridayrule
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 7:24 pm

Szia, megnéztem a kalózos rajzaidat, nem is rossz Smile Nem semmi összegeket költhetsz filcre, abból már 1-2 tablet is kijöhetett volna Wink
Ez persze csak vicc, nem mindenki szeret digitálisan dolgozni, én is papíron tervezem és húzom ki a mangámat, de a többit én jobb szeretem digitálisan csinálni.
Úgy különösebben én sem vagyok ám elengedve technológiai csodák terén, van egy 8! éves laptopom és egy 20 ezer forintos tabletem, erre azért nem mondhatjuk, hogy "félmilliós tablettel villogó sztárgrafikus" kategória cat
A Ten Devin története meglehetősen hosszú, ezért az, hogy hány kötetes lesz csak a vásárlóktól függ, amíg megveszik elegen, tudom folytatni. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nyújtjuk a végtelenségbe, van egy története ami már rég kész van, azt dolgozom fel a mangában.

Egérrel "rajzolni" amúgy olyan, mint vasvillával porcukrot lapátolni, lehet csinálni, de a végén úgyis felidegesíti az embert lol!
Vissza az elejére Go down
Ruka




Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Aug. 30.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 6:53 pm

Ez valami bitang jó!!!! Nem bírom kivárni a folytatást!!!!! Imádom az új karaktert és ha mégegyszer olyan hülye vagyok, hogy otthagyom a matricát üss agyon!!!!!
FOLYTATÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁST!!!!!!!! cheers cheers cheers
Vissza az elejére Go down
Midori

Midori


Hozzászólások száma : 84
Join date : 2010. Apr. 09.

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Aug. 31, 2011 10:43 am

Köszi, örülök, hogy tetszik ^^
Ne aggódj, ezentúl mindig lesz matrica is cheers Very Happy
Vissza az elejére Go down
tammtamm

tammtamm


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2010. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Budapest

Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: 2. kötet   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Okt. 06, 2011 10:21 pm

Tegnap sikerült "megszereznem" és elolvasnom a 2. kötetet, így most jön egy kis élménybeszámoló:

A történet nagyon tetszik, bár elég lassan indult el, de a közepétől már volt elég akció, tehát jut bőven Smile. Néha elég meglepő fordulatokat tud venni, de ezeket most nem részletezném, aki olvassa, az tudja mire gondolok Razz.

Grafikailag tényleg sokat fejlődött az előzőhöz képest. Chibi karakterekből szerintem lehetne picit több (ebben legalább 1-2 helyen előfordult Very Happy), de ha nincs az se gond, bár szerintem kicsit feldobják a hangulatot. A karakterek kidolgozásán látni szerintem a legnagyobb fejlődést, de a háttér is sokat javult Smile

A manga hangulata változatos, így elég nehéz megunni.

Negatív véleményem egyenlőre nincs, és szerintem nem is lesz, de ha mégis, akkor szólok Smile

Ha valaki nem ért egyet a véleményemmel, ne essen rögtön a torkomnak, hanem írja le a sajátját, hisz mindenkinek megvan a sajátja.

Őszintén szólva alig bírtam letenni Smile

UI.: HAJRÁ MIDORI, csak így tovább!!! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://matyi.rusznyak.com/
Ajánlott tartalom





Vélemények a Mangáról - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények a Mangáról   Vélemények a Mangáról - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vélemények a Mangáról
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Infók a mangáról és a szerzőről :)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ten Devin :: Ten Devin - a manga-
Ugrás: